Grupa III – Chrupiące gofry

Na zajęciach kulinarnych w naszym przedszkolu dzieci brały udział w przyrządzaniu i pieczeniu gofrów. Przedszkolaki poznały zasady posługiwania się urządzeniami elektrycznymi takimi jak: mikser i gofrownica. Wszyscy chętnie mieszali składniki na ciasto. Gofry wyglądały apetycznie i smakowały wyśmienicie. Wiadomo bowiem, że wszystkie potrawy samodzielnie wykonane, smakują znacznie lepiej.
Zabawa ta wpływa na rozwój zdolności poznawczych zmysłów: węchu, smaku, dotyku, wzroku. Dzieci rozwijają również w ten sposób swoją kreatywność, samodzielność oraz sprawność manualną, a także uczą się planowania swoich działań. Wspólne przyrządzanie gofrów było też okazją do aktywnego współdziałania w grupie i sprawiło małym kucharzom mnóstwo radości.