Grupa I – „Spacer kreatywności” Projekt Edukacyjny „Emocja”

W dniu 07.09.2021 Grupa I – 5/6 latków rozpoczęła przygodę z Międzynarodowym Projektem „Emocja”. Rozpoczęliśmy realizację modułu I.

Przedszkolaki musiały wybrać się do parku lub lasu na „Kreatywny spacer”. Przed wyprawą utworzyliśmy, kilkuosobowe zespoły, które musiały zabrać ze sobą na wycieczkę, kartę pracy i ołówek. Gdy dotarliśmy do parku, naszym zadaniem było, znalezienie jak najwięcej skarbów natury, które spotkamy na swojej drodze i zaznaczenie tego na karcie. Dzieci wykonały wspaniałą i owocną pracę w zespołach.

Praca w małych grupach ma na celu przygotować dzieci do spełniania zadań społecznych i zawodowych.

Uczenie się przez współpracę jest, więc aktywną metodą zdobywania wiedzy i umiejętności, pozwala na pokonywanie trudności i rozwiązywanie problemów.