Dzień Teatru

27 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru, ale w naszym przedszkolu przełożyliśmy świętowanie na kolejny tydzień i 3 kwietnia po południu gościliśmy w przedszkolu trzy odważne rodziny naszych przedszkolaków, które przygotowały dla nas teatralne scenki dotyczące zwierząt. Naszych gości przywitaliśmy wspólnie zaśpiewaną i zagraną na grzechotkach piosenką „Dzień Teatru” ułożoną specjalnie na tą okazję. Następnie Hania z mamą i z bratem zabrali nas w świat zwierząt wiejskich w poszukiwanie oznak wiosny. Ich przedstawienie aktywizowało również widownię. Kolejne przedstawienie w wykonaniu Emilki i jej mamy zapoznało nas z historią przyjaźni konika i króliczka, poszerzając naszą wiedzę na temat tych zwierząt. Poczynania zwierzątek wzbogacała oprawa muzyczna. Jako ostatnia wystąpiła nasza najmłodsza uczestniczka – Hania, z pomocą rodziców recytując wierszyk o kotku. Wszyscy występujący otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Serdecznie dziękujemy za pracę włożoną w przygotowanie scenek, za odwagę, zaangażowanie i poświęcony czas!