Wiosna tuż tuż

Zbliża się wiosna, przyszedł więc czas na zabawy badawcze z ziemią i sadzenie cebuli. W czwartek 14 marca dzieci miały możliwość oglądać ziemię, oceniać – za pomocą zmysłu wzroku – jej wygląd, za pomocą zmysłu powonienia – zapach oraz  dzięki zmysłowi dotyku – jej strukturę i temperaturę. Potem nadszedł czas na sadzenie cebuli. Każde dziecko do własnej doniczki z ziemią wsadziło cebulkę. Tak przygotowane cebulki każda grupa ustawiła w swojej sali na parapecie, aby je pielęgnować. W grupie straszaków dodatkowo dzieci wykonały motylki, które ozdobiły według własnego pomysłu, przykleiły na patyczki i w taki sposób ozdobiły swoje doniczki.  Teraz pozostało tylko dbać o cebulki i je podlewać.  Z „instrukcji obsługi” wynika, że z tego wszystkiego powinien wyrosnąć szczypiorek.