Dzień Dinozaura

Wszystkie dzieci fascynują dinozaury, dlatego postanowiliśmy wykorzystać ich zainteresowania i 26 lutego obchodzić w naszym przedszkolu Dzień Dinozaura. Aby nasze pociechy mogły poznać życie tych fascynujących gadów, przygotowaliśmy wiele ciekawych propozycji zajęć i zabaw. Już od samego progu przedszkola dzieci wchodziły na sale krocząc po śladach dinozaurów. Cały dzień był poświęcony właśnie tej tematyce. Dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Dzieci wykazały olbrzymie zainteresowanie tematem. W skupieniu oglądały prezentację dotyczącą życia dinozaurów, wykonywały prace plastyczne, słuchały informacji dotyczących dinozaurów. Zajęcia w tym dniu z pewnością pogłębiły wiedzę dzieci, a w niektórych rozbudziły nową pasję. Po raz kolejny okazało się że można połączyć zabawę z nauką i przynosi to doskonałe efekty. Wspaniałą przygodę zakończą wspólne zabawy muzyczne. Zapraszamy do fotorelacji z tego kreatywnego święta.