Makaronowe szaleństwo

W piątek 22 lutego, odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia sensoplastyczne z makaronem w roli głównej. Tym razem bawiliśmy się troszkę inaczej. Sensoplastyka to metoda zabawy, która wyzwala w dzieciach, ale także i w dorosłych, ogromne pokłady spontanicznej zabawy, daje przyzwolenie na tworzenie bez ograniczeń. Tym razem zabawa była z makaronem i barwnikami spożywczymi. Makaronem w różnych kolorach i kształtach dzieci bawiły się wyśmienicie. Kolorowe literki stały się inspiracją, zwłaszcza dla straszaków, do układania imion z makaronowych literek; długie, kolorowe nitki makaronowe, stały się inspiracją do tworzenia kwiatów, robali, bransoletek i wielu innych niesamowitych makaronowych obrazków. W trakcie zabawy nie powstała żadna praca, laurka, czy plakat, nie było co wieszać na przedszkolnych gazetkach. Powstała jednak wielka energia radości, emocji i wspólnego bycia razem. Zdecydowanie cenniejsza niż kolejna typowa praca plastyczna.