Makatki i ręcznikowa łąka

W czwartek, 31 stycznia w ramach projektu „Z nauką i sztuką za pan brat” dofinansowanego ze środków Urzędu Miasta odbyły się warsztaty rękodzielnicze. Warsztaty poprowadziły panie Alina i Katarzyna z muzeum z Bielska Podlaskiego. Panie pokazały dzieciom stroje charakterystyczne dla naszego wielokulturowego Podlasia. Dzieci poznały wesołe makatki, jak również poważny ręcznik podlaski. Dzieci po zapoznaniu się ze strojami ludowymi, własnoręcznie dekorowały papierowe stroje. Następnie grupa maluszków stworzyła obraz przedstawiający zwierzęta Puszczy Białowieskiej, zaś grupa starszaków malowała własnoręcznie makatki. Dziękuję serdecznie pani Alinie i pani Katarzynie za wartościowe i kreatywne warsztaty. Dziękuję również wspaniałym rodzicom – pani Zosi i pani Kasi za zaangażowanie i czas poświęcony na rzecz naszego przedszkola.