Światowy Dzień Makaronu

25 października obchodzony jest Światowy Dzień Makaronu. Nasze przedszkole postanowiło w kreatywny sposób uczcić to nietypowe święto. W grupie Maluszków dzieci wykonały z muszli makaronowych żółwiki. Dzieci plasteliną dekorowały muszlę żółwika, a następnie wykonały sylwetę żółwia również za pomocą plasteliny. W grupie starszaków makaron najpierw dzieci wykorzystały do zabawy zręcznościowej,  nawlekały go na patyczki. Zabawa okazała się świetnym pomysłem, Dzieci świetnie się przy tym bawiły, a także pojawił się element rywalizacji. Następnie Dzieci pomalowały makaron farbami, z których powstała makaronowa biżuteria. Przedszkolakom bardzo podobało się twórcze wykorzystanie makaronu. Prace w wykonaniu najmłodszych można podziwiać w przedszkolnej szatni.