Owocowe koktajle

We wtorek, 23 października odbyły się w grupie maluszków kolejne warsztaty kulinarne. Tym razem dzieci robiły koktajle owocowe. Ten tydzień w maluszkach poświęcony jest zdrowemu odżywianiu się. Dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania się oraz zasady zdrowego stylu życia.  Warsztaty kulinarne są wspaniałą okazją do przypomnienia sobie również dobrych manier przy stole i takich, które nie są akceptowane. W zabawie tematycznej prezentowały właściwe zachowanie się podczas posiłku i utrwaliły zwroty grzecznościowe. Podczas warsztatów samodzielnie kroiły owoce: banany, jabłka, gruszki, obierały mandarynki. Następnie z pomocą Pań blendowały owoce. Koktajle ze smakiem dzieci wypiły i z pewnością poszły im na zdrówko.