Światowy Dzień Chleba

W środę, 17 października nasze przedszkolaki odwiedziły piekarnię „Podolszyńscy”. Wizyta w piekarni związana była z obchodzonym 16 października Dniem Chleba. Podczas pobytu w piekarni Dzieci zapoznały się z różnymi urządzeniami wykorzystywanymi w piekarni do przygotowania ciasta na różne rodzaje pieczywa, dowiedziały jakie urządzenia przydatne są do produkcji bułek, pakowania chleba oraz poznały przeznaczenie wielkiego pieca. Każdy przedszkolak pamiętał o zasadach bezpiecznego zachowania się w tym miejscu. Dzieci wróciły z tej wycieczki pełne wrażeń i wzbogaconej wiedzy na temat etapów powstawania chleba. Serdeczne podziękowania dla Właścicieli Piekarni za możliwość zwiedzenia piekarni i wzbogacenia naszej wiedzy na temat produkcji pieczywa oraz za słodki poczęstunek. Serdeczne słowa uznania dla pracowników piekarni, którzy bardzo ciepło i miło przyjęli nas w piekarni.