Przedszkolaki powitały nowego biskupa hajnowskiego

W niedzielę 15 października, w soborze Świętej Trójcy w Hajnówce, odbyły się uroczystości związane ze świętem ikony Matki Bożej „Nieczajannaja Radost”. Tegoroczne święto miało szczególny charakter, gdyż w tym dniu odbył się też uroczysty ingres nowego biskupa hajnowskiego Pawła. Kilkoro naszych przedszkolaków w uroczysty sposób powitało dostojnych arcypasterzy Cerkwi: Jego Eminencję Wielce Błogosławionego Sawę Prawosławnego Metropolitę Warszawy i Całej Polski, Jego Ekscelencję Najprzewielebniejszego Pawła Prawosławnego Biskupa Hajnowskiego, Jego Ekscelencję Najprzewielebniejszego Grzegorza Prawosławnego Arcybiskupa Bielskiego oraz Jego Ekscelencję Najprzewielebniejszego Warsanofiusza Prawosławnego Biskupa Siemiatyckiego. Dziękujemy dzieciom za przygotowanie się, serdeczne powitanie dostojnych gości i wspólną modlitwę.