Dzień Kredki

22 listopada to Dzień Kredki. Święto to w szczególny sposób związane jest z dziećmi. Dzieci swoje pierwsze prace wykonują właśnie kredką. Kredka towarzyszy im przez długie lata: w domu, przedszkolu, szkole… Za jej pomocą mogą wyrazić to co myślą, czują i o czym marzą. Jak obchodziliśmy Dzień Kredki w naszym przedszkolu? Odpowiedź brzmi: kreatywnie, wesoło, z nutką zdrowej rywalizacji. Zarówno w grupie Maluszków, jak i w grupie Starszaków tego dnia podczas zabaw, prac plastycznych królowała kredka. Dzieci śpiewały piosenki o kredkach, rysowały prace kredkami, odnajdowały kredki w sali, nawijały nitki z cukierkami na kredki, opowiadały do czego oprócz rysowania może jeszcze służyć kredka. Nasze Przedszkolaki bawiły się świetnie, co można zauważyć na dołączonej fotorelacji.