Święto Niepodległości w Przedszkolu

W dniu 10 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości Głównym celem naszego świętowania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci z dwóch grup przedszkolnych śpiewały hymn Polski oraz pieśni patriotyczne. Każda grupa wykonała na tę uroczystość prace plastyczne w barwach ojczystych. Grupa starszaków wykonała godło Rzeczpospolitej Polskiej, grupa maluszków odbijała swoje rączki pomalowane w barwach narodowych oraz biało–czerwone kwiatki. Obie grupy wspólnie malowały również flagi biało–czerwone. Dzieci obejrzały także film dotyczący symboli narodowych. Na koniec zajęć chętne przedszkolaki miały malowane na buźkach flagi Polski. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Pozwoli też na przekazanie tej cząstki zdobytej historii innym dzieciom. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze maluchy uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.