Wizyta w Mleczarni

Wizyta w Mleczarni

Dnia 27 czerwca wybraliśmy się miejską komunikacją do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Hajnówce. Głównym celem naszego wyjścia było zapoznanie dzieci z procesem produkcyjnym wyrobów mleczarskich, obejrzenie hali produkcyjnej, laboratorium, poznanie ludzi pracujących w mleczarni.

Przewodnik oprowadził nas po zakładzie, wszyscy mogliśmy obejrzeć pracujące maszyny i pracowników podczas ich obsługi.  Jednak, by powstało mleko ważna jest praca rolnika, który musi pozyskać mleko od hodowanych krów i zawieźć je do zlewni. Do mleka trzeba dodać odpowiednie i pożyteczne bakterie, dzięki którym produkty pochodzenia mlecznego zyskają niepowtarzalny smak i aromat. Mieliśmy również okazję skosztować świeżo powstałych produktów mleczarskich: sera żółtego oraz twarogu.

Dziękujemy bardzo Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Hajnówce za możliwość zwiedzania zakładu. Pozdrawiamy serdecznie.