Grupa I – Z wizytą w Bibliotece Miejskiej

Grupa I – Z wizytą w  Bibliotece Miejskiej

15 października grupa I w ramach realizacji innowacji „Czytam z emocją” udała się z wizytą do Biblioteki Miejskiej w Hajnówce.

Celem naszej wycieczki było rozbudzanie w dzieciach zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki oraz poznanie pracy bibliotekarza.

Dzięki Paniom bibliotekarkom poznaliśmy nową sztukę czytania Kamishibai. Sprawdziliśmy również na specjalnej miarce, jak duzi jesteśmy dzięki książkom.

Bardzo dziękujemy Paniom Joannie i Agnieszce za miłe przyjęcie oraz ciekawe opowieści.

Kamishibai (jap. kami – papier, shibai – sztuka) oznacza teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Jest to tradycyjna, japońska sztuka czytania czy też opowiadania.