Warsztaty kulinarne

W środę, 27 lutego w grupie starszaków odbyły się kolejne warsztaty kulinarne. Tym razem dzieci robiły zdrowe, kruche ciasteczka. Przedszkolaki własnoręcznie ugniatały ciasto, dodając poszczególne składniki potrzebne do zrobienia ciasteczek: mąkę, cukier, proszek do pieczenia, jajka, margarynę. Następnie każde dziecko otrzymało swój kawałek ciasta, które wałkowało. Po rozwałkowaniu ciasta dzieci wykrajały foremką ciasteczka. Pomoc pani polegała tylko na upieczeniu ciasteczek. Po upieczeniu każdy przedszkolak degustował własnoręcznie przygotowane ciasteczka. Warsztaty kulinarne, to jedne z bardziej ulubionych zajęć, podczas których każde dziecko od razu widzi efekt swojej pracy. Tym razem warsztaty były zdrowe i smaczne.