Wojewódzki Integracyjny Konkurs Muzyczny

X Wojewódzki Integracyjny Konkursu Muzyczny „Przy Wigilijnym Stole”

20 grudnia troje przedszkolaków z naszego przedszkola wzięło udział w X Wojewódzkim Integracyjnym Konkursie Muzycznym „Przy Wigilijnym Stole”. Konkurs organizowany był przez Szkołę Podstawową nr 45 im. św. Jana Pawła II w Białymstoku. W konkursie wzięło udział 36 wykonawców z 13 placówek. Hajnówkę reprezentowało Niepubliczne Przedszkole Świętych Cyryla i Metodego. Konkursmiał na celu kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek przez najmłodszych.  Były kolędy katolickie i prawosławne, świadczące o wielokulturowości naszego regionu i jednoczące w oczekiwaniu na narodziny Zbawiciela.  Jak podkreślają organizatorzy konkursu, spotkania takie integrują środowiska uczniowskie i nauczycielskie z różnych szkół, różnych wyznań, różnych kultur, kształtując postawę otwartości na różnorodność. Nasze Przedszkole reprezentowały: Zosia, Ksenia i Julka. Dziewczynki zaśpiewały kolędę Świeciać, świeciać zoraczki”.Gratulujemy dziewczynkom wspaniałego występu, a także odwagi na scenie przed liczną publicznością.