Pasowanie na przedszkolaka

9 listopada odbyła się w przedszkolu uroczystość pasowania na przedszkolaka. Naszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością JE Najprzewielebniejszy Paweł – biskup hajnowski, pan Bazyli Piwnik – Przewodniczący Zarządu Głównego Stowarzyszenia Bractwo św. Cyryla i Metodego, o. Marek Jurczuk – opiekun duchowy przedszkola, pan Mirosław Romaniuk – starosta Powiatu Hajnowskiego, pan major Mariusz Plis, kapelan Aresztu Śledczego o. Paweł Kuczyński. Jego Ekscelencję Najprzewielebniejszego Pawła – biskupa hajnowskiego Pani dyrektor – Anna Muskała przywitała chlebem i solą, a dzielni przedszkolacy pięknym powitaniem i kwiatami. Uroczystość rozpoczęła się krótką modlitwą. Następnie głos zabrała dyrektor przedszkola, która przywitała serdecznie wszystkich zebranych gości i z ciepłymi oraz serdecznymi słowami zwróciła się do najważniejszych gości – czyli dzieci. Głos zabrali również pan Bazyli Piwnik i Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Paweł – biskup hajnowski. Po powitaniach na scenie wystąpił przedszkolny zespół „Sunduczok” przygotowany przez panią Paulinę Skiepko. Dzieci wykonały kilka utworów w języku polskim i białoruskim. Grupa Starszaków zaprezentowała krótki występ połączony z wierszami, piosenkami oraz scenką w roli głównej z Panem Pomidorem. Grupa Starszaków po występie ustąpiła miejsca najmłodszym przedszkolakom, którzy zaprezentowali taniec z chusteczkami. Kulminacyjnym punktem uroczystości było symboliczne pasowanie na przedszkolaka. Pani Anna Muskała – dyrektor przedszkola, za pomocą ołówka, każde dziecko pasowała na przedszkolaka, wręczając medale i dyplomy. Zwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za obecność i miłą atmosferę. Gościom zaproszonym dziękuję za znalezienie chwili czasu, aby z nami być, rodzicom – za pomoc, a dzieciom za trud, który włożyły w przygotowanie przedstawienia – Anna Muskała.