Warsztaty sensoplastyczne

Warsztaty sensoplastyczne

W piątek 29 stycznia odbyły się w przedszkolu zajęcia sensoplastyczne, prowadzone przez panią dyrektor – Annę Muskała. Tym razem dzieci bawiły się masą newtonowską. Łączyły mąkę ziemniaczaną z wodą. Aby było bardziej kolorowo, dodawały również barwniki. To całe „babranie” się w otrzymanej masie jest jak najbardziej naturalną potrzebą dziecka i w dodatku jest zdrowe dla jego rozwoju. Przecież dzięki temu rozwijają się zmysły – najbardziej pewnie dotyk, bo przecież coś jest mokre, coś suche, coś gładkie, coś ciężkie, śliskie, coś się do rąk przykleja, a coś nie… Ale też inne zmysły mają swój udział w takiej zabawie – wzrok, słuch, węch, a często i smak. Poza rozwojem zmysłów, dziecko ma szansę również rozwijać małą i dużą motorykę. A jeśli chcemy, możemy jednocześnie wzbogacać dziecięce słownictwo i pomagać dziecku lepiej rozumieć otaczający je świat – wystarczy brać udział w zabawie i opisywać wszystko to czego dziecko doświadcza.