Spotkanie przedświąteczne

W czwartek, 04.01.2018 roku w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie przedświąteczne. Swoją obecnością zaszczyciła nas Telewizja Białystok, reprezentowana przez panią Katarzynę Popławską. Obecni byli także: pan Igor Łukaszuk – Dyrektor Zespołu Szkół z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego, o. Marek Jurczuk, o. Jan Barszczewski, o. Jan Romańczuk.
W spotkaniu uczestniczyli również rodzice naszych przedszkolaków. Dzieci pod kierunkiem pani Joanny Troc zaprezentowały swoje umiejętności teatralne podczas występu artystycznego. Było to zwieńczenie projektu „Tradycyjny przedszkolak”. Po części artystycznej odbyła się wspólna modlitwa, po której zasiedliśmy do przedświątecznego stołu, na którym znajdowały się postne potrawy przyrządzone przez rodziców.  Priorytetem naszego przedszkola jest podtrzymywanie tradycji mniejszości narodowych, a także dbanie o iście rodzinną atmosferę w przedszkolu.  Pani Anna Muskała – Dyrektor Przedszkola złożyła wszystkim wyznawcom prawosławia, a także innych obrządków wschodnich życzenia świąteczne:

Życzę w imieniu swoim, a także wychowawców,
ciszy wewnętrznej, która pozwoli usłyszeć głos Boga
wiedzy, która nie wpędzi w pychę
bogactwa, które nie zepsuje
odwagi, by bronić słabszych
radości na przekór wszystkiemu
dobrych ludzi wokół
świata lepszego
mądrych celów …i skutecznej ich realizacji