„O psie Kasztanie, który został detektywem”

„O psie Kasztanie, który został detektywem”

22 listopada nasze przedszkolaki wraz z wychowawczyniami wybrały się do Hajnowskiego Domu Kultury na spektakl w wykonaniu Teatru Form. Art z Łodzi. Przedstawienie opowiada historię psa Kasztana, który mieszka w mieście z Dziadkiem i Panną Kottą. Marzy o tym, żeby być wielkim detektywem, jak Sherlock Holmes, którego zna z słuchowisk z radiowych. Dlatego ćwiczy się w wynajdywaniu śladów i wskazówek. Rozwiązuje zagadki, takie jak ta: gdzie się podziewają skarpetki, które Dziadek wkłada do pralki parami, a wyjmuje zawsze bez pary? Albo: kto wykrada nocą ser z lodówki? Panna Kotta wyśmiewa te zapędy Kasztana, ale pewnego dnia pojawia się prawdziwa zagadka do rozwiązania: Dziadek nie wraca ze sklepu. Przychodzi sąsiadka, żeby nakarmić Pannę Kottę i wyprowadzić na spacer Kasztana i wtedy postanawia uciec by odszukać Dziadka. Dzieci z przyjemnością obejrzały tę pełną wzruszeń opowieść mówiącą o sile przyjaźni, oddaniu i poświęceniu i uczącą ich odpowiedzialności, szacunku i wzajemnej miłości. Spektakl wzbogacają też dźwięki autorskich piosenek śpiewanych na żywo przez aktorów.