Jak ryby w wodzie

Od października nasze przedszkolaki znów rozpoczęły przygodę z basenem. Basen to dobry sposób na spędzenie aktywnie czasu, łącząc tym samym przyjemne z pożytecznym. Pływanie to jeden z najważniejszych czynników w procesie wychowania fizycznego dzieci. Dla dzieci zajęcia na basenie to świetna gimnastyka, która rozwija wszystkie grupy mięśniowe. Jednocześnie zapobiega wadom postawy oraz ogólnie podnosi sprawność ruchową. Jest to także doskonały i zarazem przyjemny sposób zwalczania nadwagi. Pływanie kształtuje także cechy motoryczne takie jak szybkość, koordynację ruchową, wytrzymałość i siłę. Wpływa również na psychikę młodego człowieka, gdyż wyrabia takie cechy osobowości jak systematyczność, dyscyplinę, samodzielność, odwagę i siłę woli. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek pod okiem wspaniałego instruktora – pana Andrzeja, którego nasze dzieci uwielbiają i na zajęcia zawsze idą z uśmiechami na twarzach.