Sensoplastyka – super zabawa

We wtorek, 17 października odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia sensoplastyczne. Poprowadziła je Anna Muskała – dyrektor Przedszkola. Zabawę zaczęliśmy od przygotowania sali oraz przebrania się w „robocze” ciuszki. Każdy przedszkolak miał miseczkę, do której kolejno dodawał składniki – mąkę, barwniki spożywcze, wodę, mąkę pszenną oraz ziemniaczaną, potrzebne do wyrobienia masy. Podsumowaniem zabawy było wykonanie kolorowego dywanika, po którym dzieci stąpały nóżkami. Sensoplastyka wpływa na optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej tym „łatwiej” nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle zarówno małego dziecka jak i osób dorosłych. Zabawy i radości było co nie miara, a to jest jedno z podstawowych zadań przedszkola. Szczęśliwe i radosne dzieci to najlepszy bodziec do dalszego działania dla nauczycieli.