Pielgrzymka do monasterów

Pielgrzymka do monasterów

Dnia 12 czerwca dzieci z rodzicami oraz dziadkami wyruszyły na pielgrzymkę do Zwierek i Odrynek. Pierwszym punktem naszej pielgrzymki było odwiedzenie jednego z sześciu żeńskich monasterów –  Monasteru Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy  w Zwierkach. Dzieci przyłożyły się do relikwii św. męczennika Gabriela, o. Marek Jurczuk odsłużył dziękczynny molebień. Jedna z sióstr opowiedziała dzieciom krótką historię klasztoru. Na zakończenie wizyty siostry przygotowały słodki poczęstunek, a dzieci zaśpiewały piosenki i recytowały wiersze. Kolejnym punktem pielgrzymki był Skit Świętych Antoniego i Teodozjusza Kijowsko – Pieczerskich w Odrynkach. Jak na pielgrzymów przystało, do skitu szliśmy kładką. Z uśmiechem na twarzy powitał nas o. archim.  Gabriel.  Dzięki uprzejmości o. Gabriela zostaliśmy oprowadzeni po Skicie, dowiedzieliśmy się wiele ciekawych informacji. Miejsce stworzone przez o. Gabriela jest szczególne, piękne, przepełnione modlitwą. Oczywiście ze Skitu nikt głodny wyjść nie może, w związku z tym zostaliśmy bardzo smacznie ugoszczeni. Po kilkugodzinnej wycieczce zmęczeni, choć przepełnieni radością musieliśmy wracać. W autokarze dzieci pięknie śpiewały i modliły się. Dziękujemy serdecznie o. Markowi za pomoc w zorganizowaniu pielgrzymki, a także za duchowe przeżycie tak wspaniałej przygody. Również Spasi Gospodi Siostrom z Klasztoru w Zwierkach oraz o. Gabrielowi za możliwość przeżycia duchowej uczty.